ΑΘΛΗΤΙΚΑΠΟΡΟΣ

A1 Αργολίδας: ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ- ΠΟΡΟΣ 0-1 … Μεγάλο βήμα ο Πόρος για την πρωτιά

Το μεγάλο βήμα για να τερματίσει στην πρώτη θέση του 1ου ομίλου έκανε σήμερα ο ΑΟ Πόρου, μετά την νίκη του επί του Εθνικού Τολού με 1-0.

Το γκολ που έκρινε τον αγώνα στο 11’ , οι νησιώτες το κράτησαν ως το τέλος και τώρα περιμένουν το αποτέλεσμα του αυριανού αγώνα στην Ύδρα.

Ο Εθνικός εμφανίσθηκε με 9 παιδιά από το Τολό στην αρχική ενδεκάδα κι αυτό ήταν ένα από τα αξιοσημείωτα στοιχεία.

Έγινε ένα δυνατό παιγνίδι, στο οποίο αποδείχθηκε καθοριστικό το γκολ στο ξεκίνημα σχεδόν. Ήταν το 11’ από κόρνερ του Ζώρα και σκόρερ τον Κουρή.

Ο Εθνικός προσπάθησε να αντιδράσει και είχε δοκάρι από φάουλ με τον Ταραντίλη και ένα κακό σουτ του Γεωργιδάκη στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο είχε δυο ευκαιρίες με τον Γογωνά.

Για τον Πόρο δοκάρι είχε στο δεύτερο ημίχρονο ο Κουβάτσος και ευκαιρίες από στημένα ο Καλυβόπουλος και ο Ράντης.

Οι συνθέσεις

ΕΘΝΙΚΟΣ (Π.Παπαγεωργόπουλος): Παπαδάκης, Σωτηρόπουλος (82’ Μπάλι), Μπικάκης Ι., Σκαλίδης, Γερμανάκος (23’ λόγω τρ.Πέππας), Μιχαλόπουλος, Μουτζούρης, Ταραντίλης (60’ Λεβειδιώτης), Γογωνάς Ν., Γεωργιδάκης, Μπικάκης Π (92’ Κοβατζής).

ΠΟΡΟΣ (Σπ.Κρητικός): Καλάντια, Μαρώτος (92’ Μαλκάσι), Βελτσάνης, Τσιαλκούτης, Κουρής, Ζώρας, Καλυβόπουλος, Χίος (86’ Ανδριανόπουλος), Κουβάτσος Θ., Μπρούσος (74’ Βιλαγέτ), Ράντης.

πηγή:Argonafplia Sport